Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia  2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne COP 24 z udziałem Chóru i Orkiestry Studentów Akademii Muzycznej Karola Szymanowskiego w Katowicach.
 2. W Parafii serdecznie witamy młodzież z Wolontariatu Misyjnego Salvator z Mikołowa. Po Mszy św. młodzież przeprowadzi kiermasz misyjny.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, (pomoc duchową i materialną katolikom na Wschodzie). Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszach św. roratnich (ROTACH), które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę 15 i 22 grudnia o godz. 7.30 (Msze św. roratnie odprawiane są w kościele). W drugim roku poświęconym w Kościele polskim Duchowi Świętemu „W mocy Ducha Bożego” RORATY będziemy przeżywać pod hasłem „Z Duchem Twoim”.
 5. W poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniów siódmej Szkoły Podstawowej.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli GAUDETE – RADOŚCI przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła, zapłacenie należności za wykonaną dzwonnicę i prace budowlane. Parafia Ducha Świętego w Siemianowicach-Śląskich – Bytkowie będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 7. W następną niedzielę, po każdej Mszy św. Dzieci Maryi przeprowadzą Kiermasz Świąteczny (ciasta, ciasteczki i ozdoby Świąteczne).
 8. W zakrystii po Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach można kupić świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; mała świec: 5 zł, duża świeca 12 zł. oraz opłatki świąteczne.
 9. Od soboty, 01 grudnia 2018 r. rozpoczęły się w Parafii Odwiedziny Duszpasterskie (Kolędę). Plan odwiedzin znajduje się na tablicach informacyjnych, na stronie internetowej Parafii [kliknij] i został wydrukowany.
  Rozpoczęcie odwiedzin w sobotę i niedzielę o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 15.30. 
 10. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”:
  - Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?
  - niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii;
  - o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.
 11. Zapraszam młodzież naszej Parafii do udziału Światowym Dniu Młodych Panama na Śląsku (Całonocne Spotkanie Młodych Świata), który odbędzie się 26 stycznia 2019 r. w Jastrzębiu Zdroju (Telemost z Panamą, Eucharystia, Koncerty). Proszę o zgłoszenie się w zakrystii, kancelarii parafialnej do środy, 12 grudnia br. Organizowany jest wyjazd autokarem młodzieży Dekanatu Katowice-Piotrowice.
 12. Od soboty, 01 grudnia 2018 r. rozpoczęły się w Parafii Odwiedziny Duszpasterskie (Kolędę). Plan odwiedzin znajduje się na tablicach informacyjnych, na stronie internetowej Parafii i został wydrukowany. Rozpoczęcie odwiedzin w sobotę i niedzielę o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 15.30. Ofiary zbierane podczas odwiedzin duszpasterskich przeznaczone będą budowę kościoła (instalację elektryczną, ppoż, wentylację, barierkę na chórze). W odwiedzinach będzie pomagał ks. Wojciech Surmiak, duszpasterz akademicki, rektor kościoła akademickiego, Krypty katowickiej Katedry. Uwagi dotyczące tras kolędowych proszę zgłaszać w kancelarii parafialnej.

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców na temat odnawialnych źródeł energii. Mowa będzie o panelach fotowoltaicznych, które produkują prąd ze słońca i o pompach ciepła do centralnego ogrzewania w ramach programu czyste powietrze. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 18.30 w Miejskim Domu Kultury „Południa”, ul. Boya-Żeleńskiego 83, Katowice (Kostuchna). Szczegóły [kliknij] na tablicach informacyjnych. (tel. kontaktowy Stowarzyszenia 517046689).
 2. Świetlica Caritas św. Wojciecha w Katowicach, ul. Chopina 14 poszukuje wychowawczynie z przygotowaniem pedagogicznym. Tel. Kontaktowy 604837308, 608350792.
 3. Fundacja Papieska Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pragniemy modlitwą i darem materialnym pomóc chrześcijanom w Pakistanie „Pakistan przerwać milczenie”. GDZIE BÓG PŁACZE  ŚWIAT MILCZY TY DZIAŁAJ. Wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 2,46 zł brutto). Akcja SMS-owa od 01.10.2018 do 31.03.2019 r.

 

I NIEDZIELA  ADWENTU

2  grudnia  2018 r.

 

 1. Dzisiejszą Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  Obchodzimy tę niedzielę jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji (Trzeźwościowej), która znajduje się pod obrazem Świętych Dzieci Fatimskich.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę i inne media oraz bieżące koszty funkcjonowania parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 3. Proszę o przygotowanie w naszych rodzinach symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszach św. roratnich (ROTACH), które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, soboty o godz. 7.30 (Msze św. roratnie odprawiane będą w kościele).
  W drugim roku poświęconym w Kościele polskim Duchowi Świętemu „W mocy Ducha Bożego” RORATY będziemy przeżywać pod hasłem „Z Duchem Twoim”.
 5. W poniedziałek, zapraszam na Msze św. o godz. 19.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniów klasy szóstej, siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej oraz trzeciej Gimnazjum. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 18.45.
 6. Msza św. w intencji górników, pracowników zakładów związanych z górnictwem, emerytów, rencistów i ich rodzin zostanie odprawiona we wtorek, 4 grudnia 2018 r. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam.
 7. 6. W środę, 05 grudnia 2018 r., o godz. 19.00 w kościele, odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania (uczniów klasy szóstej, siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej oraz trzeciej Gimnazjum).
 8. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. – Sakramentu Pokuty – pół godziny (30 minut) przed każdą Msza św. św. lub nabożeństwem (różańcem). W czwartek i piątek od godz. 17.00.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca obchodzić będziemy także wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa. Chętnie dzielił się majątkiem w biednymi „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20.35).
 10. W pierwszy piątek miesiąca kolekta przeznaczona będzie na cele charytatywne pomoc rodzinie w Syrii „Rodzina rodzinie”. W niedzielę ofiary na ten cel można składać do skarbonki przy świeczniku, po lewej stronie kościoła.
 11. Odwiedziny chorych i starszych parafian, odbędą się w piątek, 07 grudnia br., od godz. 8.00. Odwiedziny przed Świętami Bożego Narodzenia odbędą się w sobotę 22 grudnia 2018 r. od godz. 8.00.Chorych proszę zgłosić do czwartku w kancelarii.
 12. W sobotę, 08 grudnia br. obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z Uroczystości o godz. 9.00, 11.00.
 13. O godz. 12.00 Godzina łaski. Różaniec. Wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Jest to taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej.
 14. W sobotę, 08 grudnia br., podczas Mszy św. o godz. 11.00 Dzieci Maryi uroczyście przyjmą Medalik Najświętszej Maryi Niepokalanej. Pragniemy w tym dniu modlić się za Dzieci Maryi, ich rodziców i rodziny. Dzieci przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej także podczas tej Mszy św. przyjmą medalik.
 15. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W Parafii gościć będziemy Wolontariat Misyjny Salvator z Mikołowa. Po Mszy św. młodzież z wolontariatu przeprowadzi kiermasz misyjny.
 16. W zakrystii po Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach można kupić świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; mała świec: 5 zł, duża świeca 12 zł. oraz opłatki świąteczne.
 17. Od soboty, 01 grudnia 2018 r. rozpoczęły się w Parafii Odwiedziny Duszpasterskie (Kolędę). Plan odwiedzin znajduje się na tablicach informacyjnych, na stronie internetowej Parafii [kliknij]. Rozpoczęcie odwiedzin w sobotę i niedzielę o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 15.30. 
 18. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”:
  - Rozpoczynamy cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła na nas Duch Święty i jak należy je rozumieć?
  - o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia.
  - czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych?
 19. Ofiary zbierane podczas odwiedzin duszpasterskich przeznaczone będą budowę kościoła (instalację elektryczną, ppoż, wentylację, barierkę na chórze). W odwiedzinach będzie pomagał ks. Wojciech Surmiak, duszpasterz akademicki, rektor kościoła akademickiego, Krypty katowickiej Katedry. Uwagi dotyczące tras kolędowych proszę zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 20. Od poniedziałku, Msze św. i nabożeństwa sprawowane będą w kościele.

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. Świetlica Caritas św. Wojciecha w Katowicach, ul. Chopina 14 poszukuje wychowawczyń z przygotowaniem pedagogicznym. Tel. Kontaktowy 604837308, 608350792.
 2. Fundacja Papieska Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pragniemy modlitwą i darem materialnym pomóc chrześcijanom w Pakistanie „Pakistan przerwać milczenie”.
  GDZIE BÓG PŁACZE  ŚWIAT MILCZY TY DZIAŁAJ. Wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 2,46 zł brutto). Akcja SMS-owa od 01.10.2018 do 31.03.2019 r.

Copyright © Parafia MB Fatimskiej