Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019 r.

 

 1. Druga Niedziela Wielkiego Postu jest w naszej archidiecezji niedzielą modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego księdza Jana Machy.
 2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na strop w łączniku między kościołem, a kaplicą. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny „Ad Gentes”, realizację projektów wskazanych przez misjonarzy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. W poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej.
 5. Proszę kandydatów bierzmowania z zapoznaniem się planem spotkań na stronie internetowej Parafii [klinij]
 6. We wtorek, 19 marca, obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.
 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity odbędzie się w czwartek o godz. 17.30.
 8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i godz. 21.00 (dla młodzieży i osób, które nie mogą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej o godz. 17.30).
  Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w sobotę o godz. 11.00. Po Drodze krzyżowej odbędzie się spotkanie Dzieci Maryi i scholii – dzieci, które pragną śpiewać i wziąć udział w festiwalu piosenki religijnej.
 9. Odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 10. Modlitwy za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii. Kartki na modlitwy za zmarłych znajdują się w stojakach z prasą katolicką.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę i inne media, koszty funkcjonowania Parafii. Parafia św. Mikołaja w Bujakowie będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 12. Pozwólcie, że na koniec wrócę do zakończonych w ubiegłą niedzielę Rekolekcji Wielkopostnych. Dziękowaliśmy za ten czas Panu Bogu, dziękowaliśmy ks. Przemkowi oraz Szkole Ewangelizacji Cyryl i Metody, ale słowa podziękowania należą się również Wam – Drodzy Parafianie. Dziękuję Wam za to, że tak licznie podjęliście trud udziału w rekolekcyjnych spotkaniach. Dziękuję za Waszą otwartość, za ciepłe przyjęcie formy tegorocznych rekolekcji. Dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za przekazanie zaproszeń na Rekolekcje, rodzinom, osobą indywidualnym (1100 egz). Życzę sobie i Wam, abyśmy mogli cieszyć się owocami tych rekolekcji. Wielu z Was napisało świadectwo po przeżyciu tych rekolekcji. Ks. Przemek był bardzo poruszony i wzruszony tym co przeczytał. Rekolekcje, to był dobry początek, teraz zapraszam Was do kontynuacji. Od 04 marca Seminarium odnowy wiary.
 13. PŁOMIENIE WIARY - seminarium odnowy wiary. Warto odkrywać to, co jest podstawą wiary, życia, relacji. Jednak w wielości informacji, propozycji, zabiegania można czasem zaprzestać szukania prawdy o sobie, świecie i Boga, przez co w życie wkrada się bylejakość, rutyna, zagubienie. Dlatego zapraszamy Ciebie do udziału w seminarium odnowy wiary pt. Płomienie wiary.
  - seminarium – czas doświadczenia
  - odnowy wiary – celem jest ożywienie relacji z Bogiem
  - Płomienie wiary – podstawy wiary i życia chrześcijan
  Płomienie wiary to cykl spotkań, w czasie którego ma miejsce: modlitwa, konferencja (z wykorzystaniem multimediów i świadectwami osób świeckich), poczęstunek, spotkanie w grupie. W czasie spotkań będzie można zadawać pytania na każdy interesujący temat.
  Spotkania prowadzą duchowni i świeccy. Każdy uczestnik otrzymuje materiały do modlitwy w domu. Daty spotkań: czwartek: 4.04; 11.04; 25.04; 2.05; 9.05; 16.05; 23.05; 30.05; godz. 19:00-20:30.Miejsce: kościół i kaplica Świętych Dzieci Fatimskich (dolna kaplica).
  Ze względów organizacyjnych optymalne jest zapisanie się w zakrystii (przygotowanie materiałów, poczęstunku).
  Czekamy na Ciebie! ks. Grzegorz Węglorz oraz Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. 
 14. Od poniedziałku do czwartku Msze św. i Nabożeństwa odprawiane będą w kaplicy.
 15. W najnowszym numerze „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”:
  - o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i ciekawymi pomysłami zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym;
  -  drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania;
  -  artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach
 16. W NAJNOWSZYM "MAŁYM GOŚCIU":
  - specjalny dodatek - naklejki do kalendarza wielkopostnego;
  - ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy;
  - Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas;
  - o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny. Zachęcam do lektury.
 17. Zapraszam na bezpłatną projekcję filmu „GENESIS – RAJ UTRACONY” która odbędzie się w piątek, 22 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe”, sala kinowa, ul. T,B. Żeleńskiego 83, Katowice (Kostuchna). Gorąco polecam tę biblijną relację o stworzeniu, ukazującą piękno i majestat Bożego dzieła, które zostało powołane do życia w 6 dni – tak jak mówi o tym Księga Rodzaju.
  Eric Hovind: “Gdy posłuchamy najczęstszych przyczyn odrzucenia Boga jako Stwórcy lub Biblii jako autorytetu – zarówno w życiu, jak i w kulturze – to nieuchronnie usłyszymy: „Nauka zaprzecza Biblii”. „Genesis: Paradise Lost” to film, który zrodził się z chęci przekazania ludziom podstawowych prawd – prawdy o tym, skąd pochodzimy i prawdy o tym, dlaczego tu jesteśmy. Odkrywamy, że pierwsze słowa Pisma zawierają fundament prawdy: „Na początku Bóg”. Korzystając z tego fundamentu, znajdujemy odpowiedzi na tak wiele podstawowych pytań dotyczących życia: Kim jestem? Skąd pochodzę? Czy istnieje prawdziwy cel życia? Czy ktoś naprawdę wie, co ze mną będzie, gdy umrę?”

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. Technikum Nr 15 im. Tomasza Klenczara w Katowicach – Kostuchnie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się  21 marca 2019 roku tj. czwartek w godzinach od 9.00 do 13.00. Tego dnia odbędzie się również VII edycja gry miejskiej organizowana dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem: „Jestem Europejczykiem”. Wszystkich zainteresowanych informacją na temat zawodów w których kształci nasza szkoła oraz zabawą w grze miejskiej serdecznie zapraszamy. Dyrekcja Technikum Nr 15 w Katowicach.
 2. DOGMATYKA DLA LIDERÓW”. Serdecznie zapraszam: liderów, animatorów grup i wspólnot parafialnych, wszystkich zainteresowanych solidną formacją doktrynalną lub jej powtórką do udziału w 10 spotkaniach (każde po 2x60 min) – wykładach z możliwością zadawania pytań o godz. 19.00 w środy. Pierwsze spotkanie 13.03. 2019 r. (Bóg, Trójca) w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Piotrowicach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii [kliknij] i tablicach ogłoszeniowych.
 3. Fundacja Papieska Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pragniemy modlitwą i darem materialnym pomóc chrześcijanom w Pakistanie „Pakistan przerwać milczenie”. 
  GDZIE BÓG PŁACZE  ŚWIAT MILCZY TY DZIAŁAJ. Wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 2,46 zł brutto). Akcja SMS-owa od 01.10.2018 do 31.03.2019 r.

 

PŁOMIENIE WIARY
seminarium odnowy wiary

 

2019 03 16 SOW

 

Warto odkrywać to, co jest podstawą wiary, życia, relacji. Jednak w wielości informacji, propozycji, zabiegania można czasem zaprzestać szukania prawdy o sobie, świecie i Boga, przez co w życie wkrada się bylejakość, rutyna, zagubienie.

 

Dlatego zapraszamy Ciebie do udziału w seminarium odnowy wiary pt. Płomienie wiary.
seminarium – czas doświadczenia
odnowy wiary – celem jest ożywienie relacji z Bogiem
Płomienie wiary – podstawy wiary i życia chrześcijan

 

Płomienie wiary to cykl spotkań, w czasie którego ma miejsce: modlitwa, konferencja (z wykorzystaniem multimediów i świadectwami osób świeckich), poczęstunek, spotkanie w grupie. W czasie spotkań będzie można zadawać pytania na każdy interesujący temat.

 

Spotkania prowadzą duchowni i świeccy.

Każdy uczestnik otrzymuje materiały do modlitwy w domu.

 

Daty spotkań:
czwartek: 4.04; 11.04; 25.04; 2.05; 9.05; 16.05; 23.05; 30.05
godz. 19:00-20:30.

 

Miejsce: kościół i salki.

Ze względów organizacyjnych optymalne jest zapisanie się w zakrystii (przygotowanie materiałów, poczęstunku).

Czekamy na Ciebie!

ks. Grzegorz Węglorz
oraz Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody

 

szkola ewangelizacji

 Copyright © Parafia MB Fatimskiej