Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

22  kwietnia  2018 r.

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 2. Dziś budowę naszego kościoła wspiera Parafia Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach – Chropaczowie.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energie elektryczną, gaz, wodę i inne media oraz bieżące koszty funkcjonowania Parafii.
 4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. W poniedziałek odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania - uczniów klas trzecich Gimnazjum.
  O godz. 19.00 klasy Gimnazjum nr 20; o godz. 20.00 klasy Gimnazjum nr 18, Mikołów nr 1, Amicus, Pijarów.
 6. W poniedziałek od 18.30 do 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzana przez Odnowę w Duchu Świętym.
  Od 19.30 do 20.00 cicha Adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 7. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. odbędzie się procesja do krzyża obok kościoła i nabożeństwo z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w ludzkiej pracy.
 8. W środę, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej.
 9. W czwartek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania - uczniów klas trzecich i drugich Gimnazjum, siódmych i szóstych Szkoły Podstawowej.
 10. W sobotę, o godz. 11.00 odbędzie się próba liturgiczna dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
 11. W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła – na zapłacenie należności za ocieplenie ścian i elewację kościoła.
  Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej – Halembie będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 12. Zachęcam do lektury najnowszego numeru „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”:
  - Dziś bezpłatny dodatek adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym;
  - czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?;
  - czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej?
 13. Organizowana jest zbiórka używanych różańców (nie zniszczonych) i nowych dla misji Farai w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracuje Ojciec Hieronim – franciszkanin. Różańce przynosimy do zakrystii, kancelarii parafialnej do 10 maja 2018 r.
 14. Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12.00 Podczas Mszy Świętej małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4 maja br. w godz. 7.30–15.30 pod nr. tel. 519 546 196 lub d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl.  

 

ZAPOWIEDZI
Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
- Michał Chęciński z Joanną Grzesica z Katowic-Ochojca; 
- Piotr Nycz z Justyną Koćfin ze Szczerców; 
- Zbigniew Lenarcik z Dorotą Dulińską z Szydłowa, 
- Marek Ożóg z Kają Smoleńską; 
- Katarzyna Prusak z Robertem Profus z Katowic-Panewnik

 

INNE OGŁOSZENIA

 1. APEL POLICJI! W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, którymi ofiarami są starsze osoby, samotnie mieszkające i nazbyt ufne, przypominamy o sposobie działania przestępców, którzy najczęściej oszukują na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚ”. Dlatego, aby nie stać się ofiarą oszustwa, zawracamy się do Państwa z apelem o zachowanie ostrożności oraz czujności!! Szczególnie w przypadkach kontaktów osób podających się za krewnych lub policjantów. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oszustom lub przelanie ich na jakiekolwiek konto bankowe, również w ramach realizowanych działań policyjnych. Apelujemy również o to, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. W przypadkach wystąpienie wyżej wymienionych okoliczności, prosimy o niezwłoczny kontakt z numerem alarmowym 112 lub 997. Cały apel znajduje się na stronie internetowej Parafii [kliknij] i tablicach informacyjnych.
 2. XV nocna piesza pielgrzymka z Piekar Śl. do Częstochowy odbędzie się z 28/29 kwietnia br. Szczegóły na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl.
 3. Ekstremalny weekend dla mężczyzn odbędzie się w Beskidzie Małym w dniach od 17 - 20 maja br. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.niezlomny24.pl.
 4. W dniu 13 maja 2018 r. (niedziela) w godz. 7:00 – 19:00 w naszej dzielnicy, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 21 Kostuchna (kolejnej kadencji). Zgłoszenia kandydatów na Radnych będzie przyjmować Okręgowa Komisja Wyborcza w dniach od 3 do 13 kwietnia 2018 r. z siedzibą przy ul. Boya Żeleńskiego 83 (siedziba Rady Jednostki Pomocniczej nr 21). Podczas dyżurów Komisji można będzie również składać kandydatury do składów obwodowych komisji wyborczych. Szczególny na stronie internetowej Parafii [kliknij] oraz gablotkach ogłoszeniowych.

 

 

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA BIBLIJNA

15  kwietnia  2018 r.

 

 1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W polskich kościołach odbędzie się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Będzie to druga edycja tej akcji. Zainauguruje ona także X Tydzień Biblijny, który potrwa do 21 kwietnia. W tym roku inicjatywie Tygodnia Biblijnego towarzyszy hasło: „Weźmijcie Ducha Świętego”, które przypomina słowa Jezusa Zmartwychwstałego z Wieczernika. „Weźmijcie Pismo Święte” – to z kolei hasło Niedzieli Biblijnej i narodowego czytania. W tym roku czytamy list św. Pawła Apostoła do Rzymian.
 2. Zapraszam dzisiaj na Nabożeństwo Biblijne - Czytanie Pisma Świętego o godz. 17.30.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na budowę naszego kościoła,  tablicę i instalację elektryczną.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania uczniów klas drugich Gimnazjum.
 5. W czwartek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W sobotę, 21 kwietnia br., o godz. 10.00, rozpocznie się 25 Festiwal Piosenki Religijnej „Wielkie rzeczy uczynił mi Pan” w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie, Katowice, ul. Boya-Żeleńskiego 34. W Festiwalu wezmą udział „Dzieci Marii” naszej Parafii. Zapraszam do wspólnego śpiewu dzieci, rodziców, rodziny.
 7. W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energie elektryczną, gaz, wodę i inne media oraz bieżące koszty funkcjonowania Parafii.
 8. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach – Chropaczowie będzie wspierać budowę naszego kościoła.
 9. Zachęcam do lektury najnowszego numeru „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”:
  - Męczennicy znad Sekwany - aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który – według powszechnej opinii, już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji.
  - Za tydzień w „Gościu Niedzielnym” dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.
 10. Organizowana jest zbiórka używanych różańców (nie zniszczonych) i nowych dla misji Farai w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracuje Ojciec Hieronim – franciszkanin. Różańce przynosimy do zakrystii, kancelarii parafialnej do 10 maja 2018 r.
 11. ZAPOWIEDZI:
  Sakramentalny związek małżeńskich pragną zawrzeć:
  - Michał Chęciński z Joanną Grzesica z Katowic-Ochojca;
  - Piotr Nycz z Justyną Koćfin ze Szczerców;
  - Zbigniew Lenarcik z Dorotą Dulińską z Szydłowa,
  - Marek Ożóg z Kają Smoleńską;
  - Katarzyna Prusak z Robertem Profus z Katowic-Panewnik.

  

INNE OGŁOSZENIA

 1. W dniu 13 maja 2018 r. (niedziela) w godz. 7:00 – 19:00 w naszej dzielnicy, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 21 Kostuchna (kolejnej kadencji). Zgłoszenia kandydatów na Radnych będzie przyjmować Okręgowa Komisja Wyborcza w dniach od 3 do 13 kwietnia 2018 r. z siedzibą przy ul. Boya Żeleńskiego 83 (siedziba Rady Jednostki Pomocniczej nr 21). Podczas dyżurów Komisji można będzie również składać kandydatury do składów obwodowych komisji wyborczych. Szczególny [kliknij] oraz gablotkach ogłoszeniowych.

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej