Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023 r.

 

 1. Dziś Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej.
 2. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 3. Dziś Nabożeństwo majowe i do Ducha św. o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe do środy o godz. 17.30.
 4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz (ogrzewanie kościoła, kaplicy 02.02. - 03.04.2023 r.) kwota 8 610,00 zł (osiem tysięcy sześćset dziesięć złotych), energię elektryczną i inne media, na bieżące koszty  funkcjonowania Parafii.
  Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 5. W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitwy za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W piątek odwiedziny chorych i starszych Parafian od godz. 8.15, których proszę zgłosić do czwartku.
 9. W piątek zapraszam dzieci, które w ubiegłym roku (2022) przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. na Msze św. dziękczynną o godz. 18.00 za Dar Pierwszej Komunii św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 11. W czwartek, 08 czerwca 2023 r. obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej.
  Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła ok. godz. 9.40, Po Mszy św. o godz. 9.00 i przejdzie ulicami: Bukszpanową, Tunelową, Jaskrów, Bukszpanową do kościoła. Pierwszy ołtarz, ul. Bukszpanowa (budują rodzice dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne); drugi ołtarz ul. Tunelowa (budują Róże Żywego Różańca); trzeci ołtarz ul. Jaskrów (budują rodzice Ministrantów i Dzieci Maryi), czwarty ołtarz obok kościoła, przy krzyżu (buduje Parafialna Rada duszpasterska). Zakończenie procesji Mszą św. ok. godz. 11.00. Długość trasy ok. 1,5 km.
  Spotkanie budowniczych ołtarzy odbędzie się we wtorek, 06 czerwca 2023 r. o godz. 19.30 w kościele.
 12. Msze św. w Boże Ciało o godz. 9.00, na zakończenie procesji ok. 11.00, o godz. 12.30 i 18.00. Kolekta uroczystości przeznaczona będzie na bieżące koszty funkcjonowania Parafii.
 13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecam m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.
 14. Dziękuję wszystkim, którzy upiekli ciasto na słodką niedzielę, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie paczek z ciastami i przeprowadzenie zbiórki na zakup defibrylatora AED (Cena 5.368,00 zł).
  Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, dziękuję za ofiary przelane na konto Parafii na ten cel. Bóg zapłać!
  Defibrylator znajduję się w zakrystii.
 15. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych (1500,00 zł) i rodziców młodzieży, która przyjęła bierzmowanie (3100,00 zł.) za dar dla Parafii, zakup szafy na stroje liturgiczne dla ministrantów.
 16. Wspólnota Żywego Różańca zachęca do prenumeraty miesięcznika „Różaniec , drugie półrocze 2023 r. Cena 46,00 zł. Wpłaty do końca maja w zakrystii.
 17. Inne ogłoszenie: Rodzina poszukuje opiekunki dla półtorarocznej dziewczynki. Kontakt tel. 602121705.
 18. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  - Wróbel Dawid z Karoliną Haber.

 

 

SPOTKANIA - KATECHEZY

 1. MINISTRANCI - zbiórka w sobotę o godz. 10.00, w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 2. DZIECI MARYI - spotkanie w sobotę, o godz. 10.00 do kaplicy Świętych Dzieci Fatimskich.

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej