Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2024 r.

 

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące koszty funkcjonowania Parafii Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 2. W czwartek o godz. 17.30 Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity.
 3. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Dziadka i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. O godz. 8.30 Różaniec w intencji Dziadków, Babć i Osób Starszych. Serdecznie zapraszam do modlitwy całe Rodziny, szczególnie wnuczki i wnuków.
 5. Kolekta następnej przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  Bóg zapłać za ofiary zebrane podczas ostatnich zbiórek przed kościołem: na Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom (23.06.2024 r.) 1700,00 zł.; dla poszkodowanych Parafii, nad którymi przeszła 19 czerwca 2024 r. trąba powietrzna. (07.07.2024 r.) 3000,00 zł.
 6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wyjaśniamy, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa, a także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego - o sanktuarium Madonna Della Corona we Włoszech.
 7. W niedziele wakacyjne lipiec (14, 21, 28), sierpień (04, 11, 15, 18, 25) nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 8. KANCELARIA PARAFIALNA w lipcu i sierpniu czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30. W sprawie sakramentu chorych i pogrzebu można dzwonić o każdej porze tel. 602 121 705. ks. Proboszcz Grzegorz Węglorz tel. 602 121 705. www. mbfatimskiej.katowice.pl
 9. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy życzę udanego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń oraz bezpiecznego wyjazdu i powrotu do domu.

 

Drodzy Parafianie!
Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek krzywdą. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą Państwową tzw. „Ustawą Kamilka”, która została uchwalona po tragicznych wydarzeniach, mających miejsce zeszłego roku w Częstochowie. Kilkuletni chłopiec – Kamilek, będący dotkliwie skatowany przez najbliższe osoby, mimo interwencji medycznej, umiera w szpitalu.
Jako parafia chcemy się włączyć w powstający system ochrony. Opiera się on na:
- dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowej www.mbfatimskiej.katowice.pl oraz w Kancelarii Parafialnej, a także w naszej salce parafialnej - kaplicy, gdzie swoje spotkania odbywają grupy dziecięco-młodzieżowe. Opisuje on szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży, a także działania jakie podejmiemy w wyniku zaistniałej krzywdy.
- powołaniu Parafialnego Zespołu Prewencyjnego, którego celem jest koordynowanie inicjatyw zapobiegających jakiejkolwiek krzywdzie w naszej przestrzeni parafialnej, szczególnie mając na względzie naszych podopiecznych, którzy należą do grup formacyjnych. Zadaniem Zespołu jest również pozostanie do dyspozycji tych osób, które będą czuły potrzebę podzielenia się doznaną krzywdą lub będą miały podejrzenia dotyczące niewłaściwego zachowania. Kontakt do osób zaufania znajduje się w Kancelarii Parafialnej, w salce parafialnej i na naszej stronie Internetowej Parafii www.mbfatimskiej.katowice.pl
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu pamiętając, że jest to początek naszej współpracy w ochronie dzieci i młodzieży.

ks. Grzegorz Węglorz
Proboszcz

Parafialny Zespół Prewencyjny:
1. Ks. Grzegorz Węglorz, Proboszcz tel. 602 121 705
2. Pani Agnieszka Paruzel-Załóg, nauczyciel, psychoterapeuta: tel. 663 907 222
3. Pani Mirosława Rusek, nauczyciel: tel. 505 153 825

 

 

 

 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej