Matki Bożej Fatimskiej

Rzymskokatolicka Parafia

 

  

 

  

 

25 listopada obchodziliśmy w parafii święto Patronackie Ministrantów. Chłopcy wraz z rodzinami dziękowali Bogu za miniony rok posługi. W szeregi służących, sprawujących funkcje przy ołtarzu zostali również włączeni kandydaci, ministranci. I tak : Grono ministrantów powiększyło się o Jakuba i Maksymilian.  Do grona ministrantów starszych dołączył Tomek,  kandydatami na ministranta zostali: Gabriel, Marcin, Wojciech, Oskar, Natan, Franciszek, Łukasz, Mateusz, Szymon, Wojciech i Miłosz.

 

  

 

  

 

W dniu 25 października 2023 r., w naszym domu, w Częstochowie swój jubileusz 50.lecia życia zakonnego obchodziły siostry:
- s. Aniela od Najświętszego Serca Jezusa
- s. Małgorzata od Opatrzności Bożej.

Siostry wstąpiły do Zgromadzenia w lipcu 1973 r., a śluby wieczyste złożyły w 1980 r.
Pochodzą z tej samej miejscowości – Katowice – Kostuchna.
Swoje wychowanie zawdzięczają rodzinie, w której przykład wiary, modlitwy, wdzięczności Bogu za wszystko był codziennością ich życia.

Siostra Aniela napisała: „wyrażam wdzięczność Zgromadzeniu za zaufanie i przyjęcie mnie do swej wspólnoty oraz możliwości dalszego rozwoju duchowego i osobowego. Dziękuję za ukazanie i wprowadzenie mnie w ducha wynagradzania Jezusowi w Najświętszym Sakramencie”.

Uroczystą Mszę św. za Jubilatki odprawili paulini o. Kazimierz Maniecki i o. Włodzimierz Kuliberda, br. Mikołaj bonifrater służył przy ołtarzu.
My dziękujemy siostrom za piękny przykład ofiarności, modlitwy i służby w Zgromadzeniu. Życzymy wielu łask jubileuszowych, bliskości Jezusa i Jego Matki.

 

 

  

 

  

 

Po tym jak wyposażyliśmy nasz kościół w defibrylator przyszła pora na szkolenia z udzielania pierwszej pomocy 🚑

Pierwsza grupa parafian przeszkolona !!!

  

 

AED w naszej parafii

dzięki hojności parafian wyposażyliśmy
nasz kościół w automatyczny defibrylator

💝 DZIĘKUJEMY 💖
wszystkim ofiarodawcom
i wszystkim zaangażowanym w akcję

 

AED 5

Czytaj więcej...

 

 

 

2023 05 13 bierzmownie 

 

 

2023 05 14 WCZESNA KOMUNIA   2023 05 14I KOMUNIA SW
     

 

 


 

Copyright © Parafia MB Fatimskiej